НАШ ШЛЯХ
1995
25 років тому Україна офіційно стала членом
Ради Європи. Це був непростий дипломатичний
шлях, який розпочався 1992 року. Тоді Україна
заявила про бажання вступу до Ради Європи.
Лише три роки потому Комітет міністрів Ради
Європи одностайно ухвалив резолюцію про
запрошення України стати членом організації.
Ця подія задекларувала важливість і
невідворотність демократичних перетворень в
Україні.
2005
Україну сколихнула Помаранчева революція. Прагнення справедливості та демократизації втілилися у хвилю масштабних протестів. Та революції – це завжди стихія, а демократія потребує процедур і інституційної сталості. Так, у 2005 році, на 10-ту річницю вступу України до Ради Європи, було започатковано спільний проект Лабораторії законодавчих ініціатив та Ради Європи – Українську школу політичних студій. Відповідне рішення ухвалив Комітет міністрів РЄ. За роки роботи Школа стала одним з найуспішніших освітньо-мережевих проектів України, покликаним покращити культуру публічної політики в Україні.
Ось і перші згадки про нас:
А це – одне з перших відео про Школу й одночасно унікальна можливість познайомитися з випускниками перших програм УШПС.
Так, це було майже 15 років тому. І вже тоді, на перші програми, до нас подавалися чимало активних і готових до змін людей – конкурс був 16 людей на місце!
З того часу виросли ми, «виросли» наші випускники. Єдине, що залишилося сталим, – цінності і принципи. Вони формують нашу Спільноту і рухають нас вперед.
2006
Перша група УШПС з 32 учасників пройшла навчання. Так розпочалося формування спільноти УШПС. Перші слухачі Школи взяли участь у трьох національних сесіях, а потім поїхали до Літнього Університету Демократії у Страсбурзі, Франція. Такий формат навчання закріпився у Школі до сьогодні. За правилами програми, учасники мають брати участь у трьох семінарах в Україні – у Києві, Львові та Одесі. Найбільш активні та вмотивовані слухачі можуть долучитися до Всесвітнього форуму демократії у Страсбурзі.

У 2006 році про Українську школу політичних студій ще ніхто не знав. Утім, група учасників з 32 людей усе ж зібралася на навчання. Що спонукало людей повірити у проект і чим це для них обернулося? Спогадами ділиться випускник першої програми УШПС Олег Петренко.
КЛУБ УШПС
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ПЛАТФОРМА
У 2006 році було започатковано Клуб УШПС – інтелектуальну платформу для зустрічей із непересічними особистостями та обговорення актуальних суспільно-політичних процесів. Першим гостем Клубу УШПС став тодішній Генеральний Секретар Ради Європи Террі Девіс.
З тих пір Школа організувала десятки зустрічей Клубу для випускників з вітчизняними та міжнародними експертами, іноземними послами, українськими політиками. Це – один із форматів діалогу, потрібний громадянському суспільству для зростання.
2007
Білорусь – єдина територіально європейська країна, яка не є членом Ради Європи. Авторитарна сучасність країни суттєво гальмує розвиток громадянського суспільства і становлення нового покоління демократичних лідерів. Задля підвищення рівня політичної культури та залучення активної молоді до суспільно-політичного життя УШПС започаткувала Білоруську програму –Східноєвропейську школу політичних студій. Вона існує і досі, щороку набираючи на програму нових учасників. Щоправда, більшість заходів Східноєвропейської школи політичних студій проводяться за межами авторитарної Білорусі.

2008
2008 – рік посилення співпраці УШПС з Японією. Саме ця далекосхідна країна сприяла створенню Школи та послідовно підтримувала її діяльність. За участі Посольства Японії в Україні Школа проводила навчальні сесії з провідними фахівцями Японії. Випускники Школи були запрошені до Японії на стажування.
ЩОРІЧНІ ЗУСТРІЧІ
Щороку для усіх випускників та партнерів Школа влаштовує особливу зустріч. Це – можливість знову побачити одногрупників, познайомитися з новими людьми і надихнутися виступами найкращих – науковців, громадських діячів, політиків, медійників. Можливість бути частиною однієї великої Спільноти.
Ми зберегли для вас декілька спогадів з минулих конференцій. Пропонуємо пригадати найзмістовніші моменти.
2013
Випускники УШПС відстоювали необхідність проєвропейського курсу для України до того, як це було закріплено в Конституції. У 2013 році – ще перед тим, як мала бути підписана Угода про Асоціацію з Європейським Союзом – в українських містах виникла символічна ініціатива «Прапор Європи». Навесні 2013 року випускник УШПС, депутат Сумської міської ради Олександр Хоруженко, запропонував вивішувати Прапор Європи поряд із Державним Прапором у дні державних свят та під час проведення міжнародних заходів. Того ж року до ініціативи долучилися ще 15 міст. «Прапор Європи» об'єднав Волочиськ, Івано-Франківськ, Іллінці, Кобеляки, Корюківку, Кременчук, Львів, Луцьк, Мену, Мостиську, Острог, Рівне, Сарни, Суми, Тростянець і Чернігів, а пізніше ініціатива поширилась на всю країну.
2014
Ворог починає війну, атакуючи як території, так і свідомість українців. Україні як ніколи потрібна єдність.
У 2014 році Школа збирає групу з 30 учасників з 12 південних, східних та прикордонних областей для того, щоб звірити ціннісні компаси, почати відновлювати довіру та взаєморозуміння, а також примирити та гармонізувати регіональні позиції з основних політичних і соціальних проблем. Так виникає Південно-Східна програма УШПС. Перший семінар для слухачів було проведено у Дніпрі, після цього учасники продовжили навчання разом з групою основного набору УШПС.
Випуск 2014 року – особливий для Школи, адже він об'єднав більше ніж 60 людей у кризовий для України момент. Як Революція Гідності вплинула на громадянську свідомість українців? Як Школа змінює життя? Які лідери потрібні України? Шукали відповіді разом з випускниками УШПС 2014 року Олександрою Устіновою та Сергієм Петуховим.
2015
«ЄвроОптимісти»
УШПС розширює свій вплив на Верховну Раду. Перед парламентськими виборами Школа започатковує окремий освітній проект для народних депутатів – «Нова якість українського парламенту: імпульс Майдану». У програмі взяли участь парламентарі з громадянського суспільства та журналістики, обрані вперше. Саме під час навчання у парламентарів виникла ідея створити міжфракційне об'єднання. Так з'явився осередок УШПС у Верховній Раді – МФО «ЄвроОптимісти». Та спочатку він міг називатися не так...
Школа лідерів громад
Україні потрібен не тільки професійний парламент – країну потрібно посилювати на місцевому рівні. З початком реформи децентралізації УШПС запускає Школу лідерів громад, що за останні 5 років об'єднала більше 200 активних представників місцевого самоврядування та громадянського суспільства.
2016
Майданчиком для співпраці і обміну досвідом для лідерів з регіонів став Форум регіональних державних службовців, започаткований УШПС та Ялтинською європейською стратегією (YES). Починаючи з 2016 року, на Форум щорічно приїздить 100 учасників.
2017
Хаб партійних інновацій
Хаб партійних інновацій – це платформа поширення знань про використання сучасних технологій та інструментів для розвитку політичних партій та партійної демократії в Україні. За три роки, навчання у Хабі пройшло більше 200 представників 25 політичних партій. Окремі тренінги проводились для жінок-політикинь та громадських діячок для заохочення участі жінок у політичному житті.

2018
«Нові лідери»
Поширити ідеї Школи на всю країну зміг національний телепроект «Нові лідери». Цей проект, до Громадської Наглядової Ради увійшла Школа, покликаний знайти ініціативних, енергійних і амбітних лідерів, які знають, як змінити Україну та готові вже сьогодні взятися за реалізацію цих змін. З 2018 року на телеекрани вийшло вже 2 сезони «Нових лідерів». До топ-10 учасників входили випускники УШПС: Олександр Славський, Геннадій Друзенко, Ольга Матюшина. У прямих ефірах свою ідею національного масштабу також захищали Єгор Чернєв та Дмитро Наталуха. А переможцем «Нових лідерів» у 2019 році став наш випускник Володимир Шматько, мер Чорткова.
2019
Парламентська програма
Після парламентських виборів 2019 року до Верховної Ради потрапили понад 80% депутатів, обраних вперше. Тому Школа вирішила продовжити практику семінарів для парламентарів і запустила новий проект – Парламентську програму, до якої в результаті відбору приєдналися більше 30 депутатів із різних партій, фракцій та груп. У 2019 році народні обранці встигли пройти два семінари, під час яких вони поглибили свої знання щодо реформ та ціннісних вимірів.
Страсбург
Війна на Донбасі та окупація Криму тривають уже 6 років. І, схоже, світова спільнота починає забувати про справжнє єство підступного ворога. Українська школа політичних студій завжди відстоювала позицію держави на світовому рівні. Останні роки ми намагалися привернути увагу до важливих суспільно-політичних проблем в Україні та за її межами під час Всесвітнього форуму за демократію у Страсбурзі. У 2019 році ми влаштували символічну акцію #NotAToySoldier, щоб укотре нагадати про реальну і серйозну загрозу, яку несе світові Російська Федерація.
БОРОТЬБА ТРИВАЄ.
Шість років минуло від кривавих проистоянь на Майдані і вбивства Небесної Сотні. Стільки ж тривають війна на сході України та анексія Криму.
Більше року без Каті. Непокаране зло зростає. Ворог поруч з нами кожного дня. Ми боротимемося за справедливість сьогодні і завжди. Боротьба триває.
Made on
Tilda